O PROJEKTU

propojujeme generace, obnovujeme komunity, hledáme cesty

Workshopy

Na společných workshopech vymýšlíme, jak naše okolí modernizovat tak, aby bylo lepším místem k životu pro nás pro všechny. Od nejmladších po nejstarší. Pokud vám není osud našeho okolí lhostejný a pokud chcete udělat něco víc, než mrmlat v hospodě či na sociální síti, jste srdečně zváni. Můžete přijít.

O termínech budeme informovat na tomto webu i na naší facebookové stránce (čekáme na vývoj situace okolo epidemie).

Připravované workshopy

Senioři a životní prostředí

Životní prostředí řeší nejčastěji progresivní generace a dnes i školní děti. Senioři jakoby zůstali stranou. Přitom jsou to oni, kdo mají unikátní zkušenost s krajinou. Zapojujeme je do debat, kam patří.

Smart region i pro seniory

Smart region je takový, ve kterém moderní technologie umožňují, aby se nám všem dobře žilo. Ne vždy se však při vymýšlení těchto vymožeností myslí na naše nejstarší. I to je u nás jinak. Smart jsme všichni.

Digitální senioři a technologie

Že technologie a senioři nejdou dohromady, to je mýtus, který už dávno neplatí. V západním světě zhruba 50% lidí 65+ aktivně využívá Facebook. 75% email. Senioři toho umí daleko více a my je v tom podporujeme.

Mezigenerační setkání

Nevymýšlíme akce “pro seniory”, “pro matky s dětmi” ani “pro lidi s velikostí boty 44”. Věříme tomu, že se dokážeme akcí účastnit všichni společně. Že nejsou akce pro mladé, pro staré, pro kojící či pro nekojící. Nedává logiku, abychom se separovali. U nás se spojujeme.

O termínech budeme informovat na tomto webu i na naší facebookové stránce (čekáme na vývoj situace okolo epidemie).

Připravovaná mezigenerační setkání

Sportovní akce

Někdo si možná myslí, že senioři, či matky s dětmi (apod.) na sportovní akce nepatří. Přijďte se společně s námi přesvědčit o opaku.

Slavení svátků

U nás neslavíme svátky v supermarketu adorací konzumu. Vracíme svátkům to, co je jejich podstatou: abychom byli všichni společně, rádi, šťastí a spokojení.

A mnohé další

Určitě se máte na co těšit.

Dobrovolnictví

Propojujeme ty, kteří si sami pomoct nemohou, s těmi, kteří svoji pomoc nabízejí. Možná o ulici či o vesnici vedle žije někdo, kdo vaší pomoc potřebuje. Nebo někdo, kdo může pomoci právě vám. Pomůžeme vám se najít.

Kontakty:
contact@seniore.org
T: 601 315 003