Seniore.org Technology

O nás


Myšlenka na vznik Seniore.org pochází ze severočeského Varnsdorfu. Nacházíme se fakt dost na severu. V oblasti bývalých Sudet, na druhé straně hor, geograficky mimo českou kotlinu. Takže naše pivo dokonce ani nemůže mít chráněné zeměpisné označení “české”.

Přestože – anebo možná protože – jsme tak trochu odsunutí, jsme se rozhodli, že půjdeme příkladem. Příkladem v tom, jak se obnovuje svět, kde si sousedé pomáhahají. Staří a mladí, na mateřské či v pracovním procesu, vysocí či nízcí, zelení či modří, nacházíme k sobě cesty a spolupracujeme.

Všude kolem nás žije spousta lidí, ochotných pomoci, když je potřeba. Nebo prostě jen být nablízku. Možná o sobě zatím nevědí. Neva. Od toho jsme tu my. Umožňujeme, aby se ti správní lidé našli a potkali. Jak v online, tak v offline světě. Světě, který nese rodokmen a značku seniore.org.

společně to změníme

MĚSTO VARNSDORF

Se stává prvním senior-smart-friendly městem v ČR. Prvním městem, které do uvažování o svém rozvoji automaticky zařazuje všechny generace a všechny skupiny obyvatel. Od maminek s dětmi po nejstarší. Město Varnsdorf převzalo nad projektem seniore.org záštitu. Se seniory i s dalšími skupinami obyvatel, které se někdy cítí odstrčeně (podobně jako my za těmi našimi horami) ve Varnsdorfu aktivně pracujeme. Budujeme upřímnější svět sousedských vazeb.

Gruss aus Warnsdorf
na obou stranách hranice

VALTENBERGWICHTEL

Je mezigenerační centrum v německém Neukirch / Lausitz. Zabývá se kulturní i sociální obrodou. Vzdělává generace k vzájemné toleranci, demokracii, respektu k přírodě i zodpovědnosti k tomu, co zanecháme budoucím generacím. Učí lidi spolupracovat na tématech jako ekologie, sociální rovnost, právo i spravedlnost.

Náš tým

Michal Svoboda

Zakladatel Seniore.org.
Celé to vymyslel.

michal@seniore.org

Thomas Wiechert

Koordinátor na německé straně.
Stará se o projekt za hranicí.

thomas.weichert@valtenbergwichtel.de

Jana Panáčková Feixová

Koordinátor projektu.
Díky ní to šlape.

jana@getbizdone.com

Roland Solloch

Starosta Varnsdorfu.
Garantuje projekt a modlí se za nás.

roland.solloch@varnsdorf.cz

Tilo Moritz

Šéf Valtenbergwichtelu.
Garantuje německou část.

tilo.moritz@valtenbergwichtel.de

Kateřina Hroníková

IT developer
Díky ní funguje aplikace.

katerina@seniore.org

Lucie Nováková

Překladatelka, organizátorka.
Díky ní si rozumíme.

lucie@komplexnimysleni.cz

Josef Pešek

Marketingový ředitel.
Díky němu o nás víte.

josef@seniore.org

Ines Helbig

Organizátorka.
Dělá ve věcech pořádek.

ines.helbig@valtenbergwichtel.de

Kontakty:
contact@seniore.org
T: 601 315 003