Město Varnsdorf zaštítí službu Seniore.org!

Varnsdorf zaštítí Seniore

Myšlenka vedoucí ke vzniku seniore.org vznikla před necelými dvěma lety v severočeském Varnsdorfu. Byla okamžitě vypuštěna do světa širokého a získala příznivce od Břeclavi po Aš.

Naučili jsme se za ty dva roky, že práce napříč všemi generacemi exkluzivně v online světě zatím možná není. Abychom byli efektivní, musíme kombinovat online i offline aktivity. Propojovat jak mladé se staršími, tenké se širšími, ale i třeba veselé se smutnějšími. Docílíme toho prostřednictvím workshopů, mezigeneračních setkání i účastí na akcích našich partnerů. Zúžíme oblast působnosti. Vrátíme se domů.

Na základě nových zkušeností budeme dále vyvíjet i aplikaci seniore.org. Obnovovat svět sousedských vztahů budeme ve Šluknovském výběžku, Lužických horách a oblasti Horní Lužice.

Až se to naučíme pořádně, vyrazíme zase zpátky do světa. Prvním úkolem je, aby se Varnsdorf stalo pravým smart-senior-friendly městem. Příkladem pro ostatní, který budeme rádi šířit. Máme na to společný dvouletý projekt. Nemůžeme se dočkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *