O ostychu a jak s ním pracovat

Historicky první rozhovor pro média byl hlavně o tom, jak přesvědčit seniory, aby odložili ostych a nebáli se říkat si o pomoc. Dostali jsme se do kontaktu s dalšími organizacemi v republice, které řeší to samé. Dobrovolníci se hlásí, senioři už méně.

Budeme nyní kontaktovat organizace, které seniory sdružují. Místní kluby, obce, sdružení. Budeme to říkat do médií, na sociálních sítích. Senioři vydrží dlouho na zásobách, které mají. Za tu cenu, že se omezí. Není to přitom nutné. Dobrovolníků je všude kolem dostatek.

Klíčové je vysvětlit, že se senioři nemusí bát. Na Seniore.org pracujeme jen s prověřenými dobrovolníky. Proto každý musí vyfotit občanku (může ale zakrýt citlivé údaje) a proto každému jednotlivému zájemci voláme a chceme se s ním chvíli bavit.

I vy můžete pomoci. Možná ve svém okolí máte seniora, o kterém víte, že by pomoc třeba s nákupem uvítal. Pomožte mu s registrací do služby. Sdílejte nás na sociálních sítích. Dokážeme to. Obnovíme svět, kde si sousedé pomáhají.

Rozhovor si můžete přečíst zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-seniori-aplikace-dobrovlnici-pomoc.A200320_160724_domaci_linv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *